Detail aktuality

Veřejná konzultace k budoucnosti elektronického obchodu na vnitřním trhu

5. 10. 2010European Schoolnet

Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci k budoucnosti elektronického obchodu na vnitřním trhu a k implementaci směrnice o elektronickém obchodu (2000/31/ES). Cílem konzultace je mimo jiné zjistit i příčiny zatím stále ještě nedostatečného rozvoje elektronického obchodu. Konzultace se mohou zúčastnit zástupci hospodářských subjektů, asociace, právníci, lékárnici, ale i samotní spotřebitelé. Výsledky konzultace ovlivní Směrnici o elektronickém obchodu a zároveň budou začleněny do připravovaného Sdělení EK k elektronickému obchodu. Na dotazník, který je dostupný v angličtině a francouzštině, je možno odpovídat i v češtině.


Studenti a další zájemci by měli prioritně odpovídat na otázky č. 1 - 13 (část věnovaná fyzickým osobám). Na dotazník je možno odpovídat on-line nebo si jej stáhnout z webu EK. Zájemci by měli své odpovědi adresovat přímo Evropské komisi (e-mail: markt-e-commerce@ec.europa.eu nebo poštou European Commission, DG Internal Market and Services, Unit E2 - Services II, J59 8/61, B-1049 Brussels, Belgium).

MPO z pozice gestora pro danou problematiku prosí případné respondenty, aby své příspěvky adresovali přímo Evropské komisi a v kopii také na adresu tomkovam@mpo.cz. Ochrana údajů bude garantována.

Konzultace je otevřena do 5. listopadu 2010.

Související odkazy:http://www.mpo.cz/dokument78524.html