program_logo

European Schoolnet - Bulletin Škola v síti

Škola v síti - evropská spolupráce škol v oblasti ICT

Dům zahraničních služeb (DZS) vydává bulletin Škola v síti, který informuje o evropské spolupráci v oblasti informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání. DZS přímo koordinuje aktivitu eTwinning v České republice a reprezentuje ČR v evropské organizaci European Schoolnet, která se zabývá propagací ICT ve vzdělávání.

Bulletin je určen učitelům, ředitelům, zástupcům krajských úřadů a dalším odborníkům v oblasti vzdělávání. Bulletin je zdarma k dispozici v on-line formě. Pokud Vás bulletin zaujal, rádi Vám zdarma zašleme tištěný výtisk.

Kontakt: barbora.grecnerova@naep.cz

Prosinec 2012

Jak bude vypadat třída budoucnosti? Jaké technologie se v ní budou využívat a jak s nimi budou žáci a učitelé pracovat?

V tomto čísle bulletinu Škola v síti přinášíme sérii článků na téma třída budoucnosti. Představíme vám reálnou třídu budoucnosti, která vznikla v sídle bruselské organizace European Schoolnet a která je od října otevřena všem evropským učitelům. Inovativnost tohoto prostoru nespočívá v samotné technologii, ale celkovém pohledu na proces učení, ve kterém iniciátoři akcentují samostatnou,tvořivou a badatelsky orientovanou práci žáků. Vytvořený koncept je inspirativnía lze jej snadno převzít a integrovat do výuky na jakékoli úrovni vzdělávání.

Časopis je ke stažení zde

Duben 2012

V tomto čísle bulletinu Škola v síti, které vydáváme u příležitosti celoevropské kampaně e-Skills Week 2012, chceme školám představit různé aktivity a projekty, které v oblasti podpory elektronických dovedností a podpory technických oborů v České republice existují.

Zaměříme se i na dívky, kterým chceme ukázat, že oblast informačních technologií není jen doménou mužů. Přinášíme vám také přehled jednoduchých IT nástrojů,které čeští učitelé nejčastěji využívají při své (nejen projektové) výuce.

Děkujeme všem partnerům kampaně e-Skills Week 2012 a učitelům, kteří se spolu s námi na vzniku tohoto bulletinu podíleli.

Toto číslo bulletinu je pouze online a je ke stažení zde.

Říjen 2011

V tomto čísle našeho bulletinu se věnujeme eTwinningu z pohledu ředitelů škol. Články napsali ředitelé těch škol, které se do aktivity eTwinning již zapojily. Někteří z nich sami na projektech spolu pracují, jiní třeba jen sledují práci svých žáků a učitelů. V bulletinu naleznete také informace o dalších evropských projektech v oblasti ICT, zajímavé rozhovory a aktuální informace o seminářích a připravovaných akcích.

Vybíráme z obsahu:

  • eTwinning očima ředitelů
  • Jak bude vypadat třída budoucnosti?
  • Nebojte se využívat zahraniční učební materiály! 
  • Matematika nemusí nudit

Bulletin je k dispozici ke stažení zde. V případě zájmu Vám zdarma zašleme i papírový výtisk. 

Prosinec 2010

První číslo bulletinu z prosince 2010 je ke stažení zde.